زبان صنعتی‌ترین کشور اروپا


کشور آلمان بعنوان یکی از قطب‌های صنعتی دنیا شناخته می‌شود که از این لحاظ، مهد بسیاری از علوم مهندسی دنیا است. صنعت پیشرفته و بروز باعث شده تا تمام مهندسان به این کشور نگاه ویژه‌ای داشته باشند و یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای برقراری ارتباط عمیق با این کشور آشنایی با آن بخصوص زبان مخصوص این کشور است.

یادگیری زبان جدید همیشه سخت بوده است و برای ما ایرانی‌ها که در دوران مدرسه، از ضعف سیستم آموزشی برخوردار هستیم، بسیار دشوارتر بوده،‌ اما آیا زبان آلمانی در بین سخت‌ترین زبان‌ها قرار دارد و واقعا یادگیری آن دشوار است؟

یادگیری زبان آلمانی برای کسانی که به زبان دیگری، به‌جز فارسی مسلط هستند، راحت‌تر است اما یادگیری این زبان واقعا غیرممکن نیست. زبان آلمانی در مقایسه با زبانی‌هایی مانند اسپانیایی و یاایتالیایی زبان سختی است.

اما در مقایسه با زبانی مثل زبان عربی یا زبان روسی، یک زبان آسان محسوب می‌شود. یکی از مزیت‌های جذاب این زبان برای ما ایرانی‌ها، این است که آنها، هر آنچه که می‌نویسند می‌خوانند و از این لحاظ نسبت به زبان انگلیسی نیز آسان‌تر خواهد بود.

در مرحله بعد علاقه و پشتکار، حرف اول را می‌زند و شما باید بصورت روتین‌ و روزانه، زبان آلمانی را مطالعه کنید تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی، نتیجه مناسب را بگیرید. برای یادگیری آلمانی تا سطح B1 و یا همان سطح متوسط نه‌چندان رو به بالا حدودا 10 ماه زمان لازم است و شما باید مداوم در کلاس و خارج از کلاس تمرین داشته باشید.

اما باید اعتراف کرد که بخش‌هایی از زبان آلمانی هسستند که قواعد معینی ندارند و شما برای یادگیری آنها باید زمان بیشتری صرف کنید. بطور مثال بخش آرتیکل‌ها یا همان حروف اضافی قبل از اسم‌ها، کاملا بی‌قاعده هستند و آلمانی‌ها هم تا حدود زیادی در یادگیری آنها مشکل دارند.

برخی تلفظ‌ها در این زبان با انگلیسی متفاوت است و این باعث می‌شود، دانشجویان این زبان در ابتدا دچار مشکل شوند. بطور مثال حرف “V” در انگلیسی “وی”‌ تلفظ می‌شود اما در آلمانی “ف” تلفظ می‌شود مانند “Vier” که تلفظ آن “فیر” به معنای عدد 4 است.

کلام آخر

اگر علاقه، هدف و انگیزه در شما وجود داشته باشد، دیگر یادگیری این زبان برای شما دشوار نخواهد بود و می‌توانید با یک معلم خوب، به این زبان مسلط شوید. بزودی در این سایت آموزش آلمانی را از پایه آغاز خواهم کرد و امیدوارم نوع آموزش من بتواند به‌شما کمک کند تا مفاهیم را ساده‌تر یاد بگیرید.

One Reply to “زبان آلمانی، سخت یا آسان؟!”

 1. سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  همیشه و همیشه و همیشه
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  https://co10.ir/blog/website/title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *