ترسیم اسکچ 3 بعدی با Solidworks

در نرم‌افزارهای نقشه‌کشی و طراحی سه‌بعدی (Solidworks)، قابلیت تجزیه تحلیل شکل و نقشه، حرف اول را می‌زند. شما برای آنکه بتوانید با این نرم‌افزارها، طراحی‌های قابل قبولی را ارائه کنید، باید با وسواس زیادی قدرت نقشه‌خوانی و تحلیل نقشه خود را افزایش دهید. بیشتر فعالان این حوزه معتقدند تنها از طریق نقشه کشی و مشاهده قطعات و نقشه‌های مختلف می‌توان این قدرت را تقویت کرد، بنابراین شما نباید به‌دنبال کتاب و جزوه خاصی باشید.

حقیقت ماجرا این است که اگر بخواهید، نقشه یک جسم ساخته شده را بکشید یا عمل مهندسی معکوس را انجام دهید، کار کمی سخت‌تر می‌شود و شاید برخی از قسمت‌ها اسکچ‌های بسیار دشواری داشته باشند که در این مرحله در شکرت‌ها معمولا اسکنر‌های سه‌بعدی یا ابزارهای مرتبط با ابر نقاط بکار گرفته می‌شوند. حال شما در این زمینه باید خلاقیت خود را بکار بگیرید و با ابزارهای موجود بتوانید شبیه‌ترین طرح را آماده کنید.

در نقشه‌ای که امروز برای شما آماده شده، یک قطعه مکانیکی را مشاهده می‌کنید که می‌تواند در صنایع مختلف بخصوص خودروسازی بکار گرفته شود. در حال حاضر مهم برای ما کارکرد این قطعه نیست و نحوه ترسیم آن است که بسیار اهمیت دارد. ترسیم اسکچ سه‌بعدی در محیط سالیدورکس و یا سایر نرم‌افزار نیاز به بکارگیری هوش بیشتری دارد. در این طراحی شما با روش بکارگیری اسکچ سه‌بعدی برای ترسیماتی این‌چنینی آشنا خواهید شد. برای راحتی کار شما، ویدئوی آموزش و فایل قطعه را در این پست قرار داده‌ام تا بتوانید بیشتر و بهتر تمرین کنید.

امیدوارم از این تمرین بهره کافی را ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *